Balticus Moonfish- nowa kolekcja w szlachetnym materiale

Marki zegarków, Nowości, Recenzje, Zegarki

Polska firma Balticus po raz kolejny zaskoczyła swoich klientów tworząc coś czego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. Stworzyli oni nową kolekcję w całkowicie nowej stylistyce przy użyciu wyjątkowych materiałów z zastosowaniem niestosowanych wcześniej rozwiązań.

Nowa kolekcja w kompletnie innej stylistyce

Linia Balticus Moonfish to pewnego rodzaju novum w marce. Zegarki te posiadają całkowicie nowy kształt, a za ich projektem stoi Mateusz Przystał. Jest to młody polski projektant ze studia DSixtyOne Design, którego realizację znacie już z oferty marki Balticus. Linia Moonfish jest kierowana do fanów zegarków nurkowych, dla których ważny jest nie tylko styl, ale również wielkość.

Balticus Moonfish BTMFBA
Balticus Moonfish BTMFBA

Casualowy styl „desk divera”

Koperta zegarka Moonfish o średnicy 40 mm wyróżnia się przede wszystkim sposobem wykończenia obrotowego, pierścienia nurkowego. Krawędzie pierścienia posiadają polerowaną powierzchnię, nacinaną w dwóch płaszczyznach. Rozwiązanie to pozwala nurkowi uzyskać pewny chwyt podczas obsługi bezela. Skala minutowa została wypełniona warstwą luminescencyjną Super-LumiNova o gradacji X1. Substancja ta posiada wydajność wyższą o 60% względem standardowej masy luminescencyjnej. Przy tej okazji warto wspomnieć, że logo w koronce, wskazówki oraz indeksy są wypełnione tą samą substancją.

Balticus Moonfish Super-LumiNova o gradacji X1
Balticus Moonfish with Swiss Super-LumiNova® Grade X1

Szlachetny materiał w polskiej marce

Jako pierwsza polska firma, Balticus postanowił do produkcji swoich zegarków użyć nietypowych materiałów. Cała kolekcja jest wykonana w tzw stali rolexowej, czyli 904L. Materiał ten jest bardziej odporny na wszelkie działanie kwasów oraz jest twardszy względem stali 316L. Ta charakterystyka sprawia, że stworzenie efektu wizualnego jaki oferują zegarki Moonfish jest bardziej wymagające dla zegarmistrza, co daje dużo większą satysfakcję użytkownikowi.

Charakteryzuje się ona większym połyskiem niż bardziej popularna stal 316L, którą firma stosuje np. w zegarkach z linii Gwiezdny Pył.

6 wersji tego samego modelu

Nowoczesna linia Balticus Moonfish to aż 6 wersji kolorystycznych. Pierwszą z nich jest wersja z cyferblatem wykonanym z awenturynu BTMFBA. Materiał ten jest swojego rodzaju znakiem rozpoznawczym marki Balticus i nie mogło go zabraknąć w ofercie modeli Moonfish. Kolejne wersje posiadają cyferblat w kolorze szarym BTMFGRE, zielonym BTMFGR, czarnym BTMFBLA, niebieskim BTMFBL oraz pomarańczowym BTMFOR. Wszystkie cyferblaty z wyjątkiem Awenturynu, posiadają szlif słoneczny, który sprawia, że tarcza mieni się w świetle.

Balticus Moonfish cała kolekcja

Doskonałe materiały w parze ze świetnymi parametrami

Zegarek z kolekcji Balticus Moonfish oprócz stali 904L posiada szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną. Dodatkową zaletą kolekcji jest wodoszczelność, która wynosi 20 ATM. Zakręcany dekiel i koronka to cechy charakterystyczne w wielu zegarkach nurkowych i te właśnie zalety posiada cała kolekcja Moonfish

Balticus Moonfish dekiel

Dekiel posiada grawer imitujący wygląd ryby, od której wzięła się nazwa balticusowego nurka- Moonfish.

Koperta zegarka posiada zwężaną 3-rzędową bransoletę zwieńczoną zapięciem motylkowym z mikro-regulacją. Sposób wykończenia bransolety współgra z powierzchniami koperty. Polerowanie środkowego rzędu współgra ze szczotkowaniem rzędów zewnętrznych. Efekt ten wygląda doskonale, ponieważ stal 904L ma dużo jaśniejszy odcień od stali 316L

Model Moonfish BTMFOR z pomarańczową barwą cyferblatu oferowany jest w specjalnym pudełku, które sprawdzi się jako etui podróżne. Za produkcję tego dodatku odpowiada firma Cosma.


Balticus Moonfish BTMFOR

Firma Cosma zajmuje się ręczną produkcją wysokiej klasy akcesoriów ekspozycyjnych do zegarków, a o najwyższej jakości świadczą setki klientów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy

single.php