Zegarki męskie – nowości na jesień 2021

Nowości, Porady

Na brak atrakcji w kwestii zegarkowych nowości z pewnością nie mogliśmy w ostatnich miesiącach narzekać. Z jednej strony wprowadziliśmy na polski rynek kilka ambitnych microbrandów. Z drugiej zaś, doczekaliśmy się ciekawych premier od uznanych producentów. Były nowe divery, były zegarki lifestylowe i dress watch’e, a także modele o sportowym zacięciu. Innymi słowy, wybierając męski zegarek łatwo się w tym urodzaju pogubić. W poniższym zestawieniu znajdziecie najciekawsze naszym zdaniem modele zegarków męskich na jesień 2021.

Zegarek męski Electricianz The Moka Z ZZ-A1C-02

The Electricianz to młody microbrand, którego niepowtarzalna stylistyka przełożyła się na dużą popularność wśród klientów na całym świecie. Za naszą sprawą zegarki The Electricianz od niedawna dostępne są również w Polsce (tak, zgadza się – będziemy się przechwalać). Jak podpowiada sama nazwa marki, motywem przewodnim stylistyki zegarków The Electricianz jest elektryczność. Na tarczach znajdziemy tu kable, przewody, kondensatory, baterie i inne elementy zapożyczone ze świata elektroniki. Nam szczególnie do gustu przypadł zegarek męski Electricianz The Moka Z ZZ-A1C-02. Czarna stalowa koperta zestawiona została tu z grafitową tarczą i detalami w kolorze brązu. To stonowane połączenie kolorystyczne delikatnie „wygasza” bardzo efektowny design tarczy. Otrzymujemy dzięki temu zegarek, który urzeka swoim niecodziennym wyglądem, pozostając zarazem zegarkiem szalenie uniwersalnym w kwestii doboru reszty stroju. Na deser otrzymujemy bardzo wysoką jakość wykonania, znakomite podświetlenie i niezawodny japoński mechanizm. Jako męski zegarek na jesień The Electricianz sprawdzi się znakomicie!

zegarki męskie Spinnaker Wreck nowości 2021

Zegarek męski Spinnaker Wreck SP-5089-01

Zegarek AVI-8 Hawker Hunter AV-4080-02

Zegarek Balticus Grey Seal Chrono Edycja Limitowana BLT-BALGSGRCH-LIM

Któż nie lubi posiadać produktów prawdziwie wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju? Takim właśnie produktem jest, limitowana do 10 egzemplarzy specjalna edycja zegarka Balticus Grey Seal Chrono. Ten ceniony polski producent zegarków w ramach osłodzenia czasu oczekiwania na swoje nowe projekty (a gwarantujemy Wam, że jest na co czekać), wypuścił na rynek odświeżoną wersję jednego ze swoich flagowych modeli. Zegarek od strony technicznej nie uległ zmianie. W dalszym ciągu mamy do czynienia ze sporym chronografem działającym pod kontrolą niezawodnej ETY 7850, legitymującym się wodoszczelnością w klasie 10 ATM. Sporej zmianie uległa natomiast kolorystyka. W odróżnieniu od „jednokolorowych” podstawowych wariantów zegarka męskiego Balticus Grey Seal chrono, edycja limitowana pochwalić się może szarą tarczą połączoną z niebieskim, gradientowym bezelem. Owszem, z pozoru jest to zmiana niewielka, jednak w praktyce odmienia ona całkowicie odbiór czasomierza. Zyskał bardziej sportowy, wyrazisty charakter, który, jeśli mam być szczery, pasuje mi do niego znacznie bardziej niż nieco zachowawczy casualowy feeling wariantów podstawowych. W przypadku zegarka męskiego Balticus Grey Seal Chrono jego największa zaleta jest zarazem jego największą wadą. Ścisła limitacja do 10szt sprawia, że nabywcy cieszyć się mogą produktem unikalnym i wyjątkowym. Oznacza to niestety również, że aby wejść w posiadanie tego wyjątkowego modelu trzeba się śpieszyć -w swojej kolekcji będzie go mogło bowiem umieścić tylko dziesięciu szczęśliwców.

Zegarek męski Yema Navygraf Marine Nationale YMN39-GMS

`Yema – jedna z największych francuskich marek zegarkowych- znana jest z dużego przywiązania do własnej tradycji i historii. Nie będzie raczej przesadą jeśli napiszę, że większość portfolio tego cenionego brandu stanowią właśnie reedycje historycznych zegarków marki Yema. Osobiście bardzo cenię takie podejście, tym bardziej, że Yema na przestrzeni lat wypracowała sobie swój własny, dystynktywny, niepodrabialny, firmowy styl. Ostatnimi czasy do sprzedaży trafiła kolekcja opracowana z myślą o morskich służbach mundurowych czyli Marine Nationale. W jej skład wchodzą 4 modele (w tym wersja damska oraz zegarek wyposażony w komplikację GMT). My jednak skupimy się na najbardziej klasycznej wersji czyli zegarku męskim Yema Navygraf Marine Nationale YMN39-GMS. To wyjątkowo zgrabny diver zamknięty w kopercie o skromnej, jak na nurka, średnicy 39 mm. Zegarek poza znakomitym, osadzonym w historii marki designem, pochwalić się może ponadto wysoką jakością wykonania i dobrymi parametrami. Za jego pracę odpowiada autorski mechanizm Yemy – YEMA2000. Wyposażono go w szafirowe, wypukłe szkiełko, bezel z przeźroczystym insertem, oraz wodoszczelność w klasie 30 ATM. W skład zestawu, obok stalowej bransolety wchodzi jeszcze elastyczny, materiałowy pasek. I to właśnie w zestawieniu z tym ostatnim nowa Yema Navygraf Marine Nationale prezentuje się najlepiej.

Zegarek Axios Ironclad 40 First Light AXSIRFL

Na Yemie się nasze nurkowe nowości jednak nie kończą, bo oto na scenę wkracza Axios. To młodziutki microbrand, któremu z pewnością nie brakuje zapału i ambicji. Zegarki tworzone przez Axiosa to nowoczesne reinterpretacje nurkowych klasyków. Kolekcja Ironclad stylistycznie nawiązuje do kultowego Submarinera. Nie jest to jednak bezmyślna kopia. Inspiracja owszem jest widoczna, jednak jest to tylko inspiracja – męskie zegarki Axios z kolekcji Ironclad posiadają swój własny charakter i nie sposób odmówić im ciekawych autorskich rozwiązań stylistycznych i kolorystycznych. Absolutną petardą jest w moim odczuciu model o tarczy wykonanej z masy perłowej, czyli zegarek Axios Ironclad 40 Black Pearl AXSIRBP. Rasowy wygląd nie jest jednak głównym atutem marki Axios. Jest nim fenomenalny stosunek jakości do ceny. To co oferuje Axios Ironclad w swojej cenie wyprzedza konkurencję o co najmniej dwie długości. Mamy tu szwajcarski mechanizm Sellita SW200-1, szafirowe, wypukłe szkiełko z podwójnym antyrefleksem, wodoszczelność w klasie 50 ATM (500m!), pięknie tłoczony dekiel z wizerunkiem okrętu bojowego, ceramiczny wkład bezela, a nawet powłokę chroniącą przed zarysowaniami na kopercie i bransolecie(!). Jeśli chcecie dostać jak najwięcej za jak najmniej, to ofertę marki Axios powinniście przynajmniej rozważyć.

Zegarek Electricianz The CaZino Z ZZ-A3C-04

Zegarek The Electricianz

Zegarek Electricianz The Cable Z ZZ-A1A-02

Zegarek męski Spinnaker Wreck SP-5089-01

Musicie wybaczyć nam tak dużą reprezentację zegarków nurkowych w niniejszym zestawieniu, jednak po prostu to właśnie ten typ czasomierzy doczekał się ostatnio wielu nowych, ciekawych przedstawicieli w naszej ofercie. Spinnaker Wreck to wznowienie jednej ze starszych kolekcji brytyjskiego producenta. Jest to zarazem jedna z bardziej polaryzujących linii tego brandu. Zegarki męskie Spinnaker Wreck zostały bowiem poddane procesowi sztucznego postarzania. Bezele zdają się być powycierane przez lata użytkowania, tarcza nosi liczne przetarcia i rysy, a luma zdaje się ulegać już procesowi naturalnej degradacji. To jednak tylko pozory – w rzeczywistości zegarki męskie Spinnaker Wreck to nowoczesne, trwałe divery wykonane z wysokiej klasy materiałów. Nad dokładnością wskazań czuwają w nich precyzyjne japońskie mechanizmy automatyczne ze stajni Seiko. Wodoszczelność w klasie 20 ATM czyni z nich zaś idealnych kompanów podwodnych eskapad. Z pewnością warto brać je pod uwagę szukając męskiego zegarka na jesień 2021 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php