Ściereczki Cape Cod – nowy blask starego zegarka

Nowe, warte uwagi, Nowości, Serwis

Znacie to uczucie jakie towarzyszy odkryciu, że oto Wasz ulubiony zegarek zyskał kolejną szpecącą rysę? Każdy zegarkowy pasjonat wie jak nieprzyjemny to moment. Niestety zegarki (i biżuteria) rysują się i będą rysować – nie ma na to rady. Pozostaje tylko się z tym faktem po prostu pogodzić. Alternatywą jest przesadne uważanie na zegarek w czasie jego noszenia, co potrafi zepsuć całą przyjemność z jego użytkowania. Czy jesteśmy więc na rysy skazani, i absolutnie nic nie da się z tym fantem zrobić? Tu w sukurs przychodzą nam zakłady oferujące usługę polerowania zegarków i biżuterii. Jest też druga, naszym zdaniem dużo ciekawsza, droga. Otóż nasze cacuszka wypolerować możemy również w domowych pieleszach. Amerykańska marka Cape Cod specjalizuje się w produkcji akcesoriów do samodzielnego polerowania metali i to właśnie ściereczki Cape Cod są bohaterami dzisiejszego tekstu.

Cape cod to półwysep położony w Stanach Zjednoczonych, w stanie Massachusetts w Nowej Anglii. Cod w języku angielskim oznacza dorsz, zaś cape – to przylądek, nazwa nawiązuje do obfitości tych ryb w zatoce. To tu właśnie, w środkowej części półwyspu, leży miasteczko Dennis w którym powstają ściereczki Cape Cod.

Zestaw do polerowania Cape Cod

Ściereczka do wykańczania Cape Cod

Co wyróżnia produkty Cape Cod na tle innych środków do pielęgnacji zegarków i biżuterii? Zacznijmy od tego, że mają one formę wilgotnych chusteczek. Polerowanie różnych metali możliwe jest zarówno dzięki materiałowi z jakiego ściereczki wykonano, jak i dzięki substancji, którą zostały nasączone. To właśnie wspólne działanie tych dwóch elementów sprawia, że produkt Amerykanów umożliwia sprawne usuwanie rys i przetarć z polerowanych powierzchni.

Dla wielu z Was docelowym sposobem na pielęgnację biżuterii, zegarków czy innych metalowych wyrobów jest oddawanie ich do specjalistycznego zakładu oferującego takie usługi. Strach przed pogorszeniem stanu przedmiotów, które nierzadko mają dla was wartość sentymentalną skutecznie powstrzymuje przed próbami samodzielnego polerowania. Owszem, są na rynku preparaty, przy których użytkowaniu trzeba posiadać pewną wiedzę i doświadczenie – zostawmy je profesjonalistom i osobom w temacie obeznanym. Na szczęście dostępne są również środki do pielęgnacji powierzchni błyszczących, z których zastosowaniem nie będzie miała nawet osoba nie posiadająca absolutnie żadnego doświadczenia w tej kwestii.

Ściereczki Cape Cod – jak używać?

Polerowanie powierzchni metalowych za pomocą ściereczek Cape Cod jest bajecznie proste. Nie, nie przesadzam. Wystarczy wyjąć chusteczkę do polerowania Cape Cod z opakowania (uważajcie by nie uszkodzić strunowego zapięcia – będzie jeszcze potrzebne) i zacząć lekko pocierać powierzchnię której pragniemy przywrócić dawny blask. Trzeba przy tym pamiętać by korzystać z ochronnych rękawiczek (większe sety posiadają takie w zestawie), sprawdzą się tu zwykłe gumowe rękawiczki. Przy drobnych rysach nie należy przykładać dużej siły – nie chcemy przecież „zdjąć” zbyt dużej ilości materiału 😉 Przy głębszych zarysowaniach chusteczkę trzeba już dość mocno docisnąć (ale bez przesady). Gdy efekt uznamy za zadowalający warto wykończyć polerowaną powierzchnię specjalną ściereczką Cape Cod do wykańczania. Pozwoli to wydobyć jeszcze większy połysk i (w przypadku części metali) zapewni nawet efekt lustra. Proste, prawda?

Co zrobić ze zużytą chusteczką ? Jest to pytanie podchwytliwe – ściereczka Cape Cod nie będzie bowiem zużyta nawet po bardzo długim użytkowaniu. Po skończeniu pielęgnacji metalowej powierzchni, szmatkę chowamy z powrotem do strunowego woreczka. O ile przechowywana będzie ona szczelnym opakowaniu (aby substancja, którą ją nasączono nie mogła odparować) o faktycznym zużyciu mówić można dopiero wtedy gdy naszą ściereczkę Cape Cod przetrzemy na wylot, a uwierzcie mi – nie jest to proste zadanie 🙂

Płyn do czyszczenia Cape Cod

Szczoteczka do czyszczenia Cape Cod

Kiedy i do czego stosować ?

Zastanawiacie się pewnie w przypadku jakich metali produkty oferowane przez amerykańską firmę zdadzą egzamin. Otóż użytkownicy mają w tej materii dużą dowolność. Wilgotne ściereczki do polerowania sprawdzą się jako środki do pielęgnacji złota, srebra, stali nierdzewnej, cyny, miedzi, brązu, mosiądzu, niklu, aluminium oraz chromu. Czyli wszystkich, najczęściej stosowanych metali i stopów. Czy wspominałem już, że Ściereczki Cape Cod odznaczają się przyjemnym, waniliowym aromatem, który długo utrzymuje się na polerowanych powierzchniach?

Do tej pory omawialiśmy środki przeznaczone do pielęgnacji powierzchni błyszczących. A co jeśli nasz zegarek posiada kopertę/bransoletę w matowym wykończeniu? Co prawda w przypadku bardzo uszkodzonego matu, jego odbudowa w warunkach domowych nie będzie raczej możliwa. Nie oznacza to jednak że producent zostawił nas na lodzie. W ofercie Cape Cod znajdziemy również dedykowane akcesoria do pielęgnacji i czyszczenia powierzchni szczotkowanych.

Ściereczki Cape Cod – gdzie kupić?

No i przyszedł czas na bezwstydne samochwalstwo 🙂 Z przyjemnością informujemy że otrzymaliśmy status wyłącznego dystrybutora marki Cape Cod na terenie Polski. Wierzymy, że artykuł ten przyjmie się na polskim rynku nie tylko wśród profesjonalistów. Ściereczki Cape Cod opinie pozytywne zdążyły już zebrać wśród naszych zegarmistrzów – chwalili je zwłaszcza za wysoką skuteczność i łatwość użycia. Akcesoria, które pozwolą Wam zadbać zarówno o ukochane zegarki jak i biżuterię znajdziecie na timeandmore.pl a także w oficjalnym polskim sklepie marki Cape Cod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php