Jaki zegarek do garnituru? Nieco inny przegląd eleganckich zegarków męskich

Moda i styl, Porady, Zakupy

Jaki zegarek do garnituru wybrać, to pytanie, które zadał sobie przynajmniej raz w życiu każdy mężczyzna. O ile kilkadziesiąt lat temu odpowiedź na nie była raczej prosta, tak dzisiaj nie jest to już sprawa tak oczywista. Współczesna moda pozwala obecnie na naprawdę duże odstępstwa od ustalonego ongiś kanonu. Nikogo nie razi już zestawiony z koszulą zegarek z komplikacją chronografu, czy stylowy diver wystający spod rękawa marynarki. Oczywiście pewne poluzowanie obowiązujących w tej kwestii norm nie oznacza pełnej dowolności. Co to, to nie. W dalszym ciągu wyborowi tego typu typu czasomierza warto poświęcić trochę uwagi, i nie podejmować decyzji na chybił trafił. Bo chybić tutaj jest nadzwyczaj łatwo. W podjęciu tej niełatwej decyzji pomoże Wam (mam nadzieję) nasze dzisiejsze zestawienie.

Zegarek męski YEMA Rallygraf Panda – elegancja ze sportowym sznytem

Zegarek z chronografem do garnituru!? Któż to słyszał żeby takie herezje głosić? Wiem, że purystów nie przekonam, ale pozostali z Was niech po prostu spojrzą na powyższe zdjęcie. Widoczny na nim zegarek YEMA Rallygraf Panda to znakomity przykład czasomierza o sportowym zacięciu, który jako zegarek do garnituru sprawdzi się znakomicie. Duża w tym zasługa stylowej bransolety typu milanese na jakiej Yema została zawieszona. Gruby splot i szlif na płaskich powierzchniach nadają jej eleganckiego charakteru. Szerokość koperty francuskiego zegarka to jedynie 39mm. Bez większych problemów zmieści się on więc pod mankietem koszuli. Stalowy bezel ze skalą tachymetru jest na tyle dyskretny, że nie wychodzi na pierwszy plan i stanowi gustowne uzupełnienie całości, a nie kradnące show danie główne. Tym ostatnim jest bowiem tarcza utrzymana w klimacie vintage. Wszystko, od białego cyferblatu, czarnego rantu z podziałką sekundową, nakładanych minimalistycznych indeksów, aż po efektowne subtarcze chronografu i dość surowe wskazówki, dokłada tu swoją cegiełkę do wrażenia obcowania z zegarkiem z lat 70′. Jeśli więc zastanawiasz się jaki zegarek do garnitury wybrać, a sporty motorowe zawsze były bliskie Twojemu sercu, chyba już wiesz jaki kierunku skierować swoje kroki.

Zegarek Męski Adriatica A1194.1253QF

Zegarek Męski Adriatica A1246.5214Q

Zegarek Błonie Jantar – czerń jest dobra na wszystko

Nie ulega wątpliwości, że w świecie męskiej mody czerń jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów. Pasuje po prostu do wszystkiego. Eleganckie stylizacje nie są tu wyjątkiem. Zwłaszcza gdy rolę zegarka do garnituru przyjmie w nich zegarek Błonie Jantar w swojej czarnej odsłonie (dostępne są również inne wersje kolorystyczne tego modelu) . Ten nawiązujący do oryginalnego Jantara z przełomu lat 50′ i 60′ model, urzeka dbałością o szczegóły i poziomem wykończenia znanym ze znacznie droższych czasomierzy. Błonie zdecydowało, że czarna tarcza i pasek/bransoleta to zdecydowanie za mało. W dodatku tym czarna jest nawet koperta. Takie podejście do kolorystyki nie jest niczym niezwykłym w przypadku modeli stricte casualowych, jednak gdy pod lupę weźmiemy zegarki do garnituru, okaże się, że nie jest ono przesadnie często przez producentów stosowane. A szkoda. Produkt Polskiej marki zegarków prezentuje się bowiem znakomicie zestawiony z eleganckimi koszulami i marynarkami. Wyjątkowo dobrze prezentuje się w zestawieniu z granatem i oczywiście czernią.

Klasyka, czyli zegarek Paul Hewitt Sailor

W tekście odpowiadającym na pytanie jaki zegarek do garnituru wybrać, nie mogło zabraknąć zegarka bardzo klasycznego. Taki właśnie jest zegarek Paul Hewitt Sailor. Niemiecki producent zdecydował się na nieśmiertelne połączenie białej tarczy, srebrnej koperty i czarnego paska. Taki zegarek pasować będzie w zasadzie do wszystkiego – serio. Jak to w przypadku marki Paul Hewitt, oczywiście zabraknąć nie mogło jakiegoś marynistycznego nawiązania. Na godzinie szóstej mamy więc drobną srebrną kotwiczkę. Od strony parametrów również jest znakomicie. Mamy tu japoński mechanizm kwarcowy, stal nierdzewną 316l, wodoszczelność w klasie 5 ATM, a nawet szafirowe szkiełko. Za Paulem Hewittem przemawia ponadto średnica koperty – 39mm wpasować powinno się w każdy męski nadgarstek. Jedynie posiadacze bardzo dużych nadgarstków powinni skierować się w stronę czego większego.

LIP Marinier Automatic -Diver do garnituru!?

Nie przecierajcie oczu ze zdumienia – dobrze widzicie. Tak zgadza się, jako zegarek do garnituru proponuję divera. Zanim jednak chwycicie za widły i pochodnie wysłuchajcie co mam na swoją obronę. Nie twierdzę, że absolutnie każdy diver pasować będzie do każdego dowolnego. Jeśli jednak weźmiemy pod lupę garnitury o nieco mniej formalnym charakterze, nagle okazuje się że dodatek w postaci eleganckiego zegarka nurkowego jest jak najbardziej na miejscu i tworzy z garderobą synergiczne połączenie. Jednym z takich zegarków jest w moim mniemaniu francuski Lip Marinier. Koperta o skromnej, jak na nurka, średnicy 39mm z pewnością nie zdominuje nadgarstka. Prosta ale stylowa bransoleta nie będziesię kłócić z eleganckim charakterem reszty ubioru. Bezel również ma tu bardzo minimalistyczny charakter. A co nie mniej ważne jest to pełnoprawny diver z wysoką wodoszczelnością, dobrą lumą i sprawdzonym automatycznym mechanizmem. Lip modelem tym udowadnia, że zegarki nurkowe wcale nie muszą być ograniczone do stylizacji casualowych i sportowych – diver jako zegarek do garnituru jak najbardziej może się sprawdzić.

Balticus Gwiezdny Pył BLT-BALSDGAD – elegancko i kolorowo

Marki Balticus fanom polskich zegarków przedstawiać z pewnością nie trzeba. Zaskoczyć może Was jednak fakt że jako odpowiedź na pytanie, jaki zegarek do garnituru wybrać, nie proponuję zegarka Balticus Volans, a nieco mniej klasyczny Gwiezdny Pył. W tym szaleństwie jest jednak metoda. Ostre, agresywne linie koperty i bransolety w zestawieniu z klasycznym designem tarczy nadają Balticusowi uniwersalnego charakteru. Co do koloru cyferblatu zaś, to przyznacie chyba sami, że głęboka, ciemna zieleń stanowić może ciekawe uzupełnienie wielu eleganckich stylizacji. Jako bonus dostajemy zaś wysoką jakość wykonania, imponującą klasę wodoszczelności 20ATM, szafirowe szkiełko z antyrefleksem, oraz mechanizm Citizen Miyota. Balticus Gwiezdny Pył BLT-BALSDGAD odnajdzie się również w połączeniu ze strojem typowo formalnym, zwłaszcza gdy wymienimy stalową bransoletę na skórzany czarny pasek.

Zegarek CLUSE Aravis CW0101501011

Zegarek CLUSE Vigoureux MEN CW0101503004

Zauważyliście zapewne, że w dzisiejszym zestawieniu szliśmy trochę pod prąd, nie proponując oczywistych, bezpiecznych rozwiązań. Wierzymy że moda jest zjawiskiem zmiennym i nie ma sensu się jej opierać, kurczowo trzymając się dawnych kanonów. W kwestii zegarków powolne wkraczanie modeli dawniej utożsamianych z casualem, czy nawet stylem sportowym do świata elegancji ma miejsce już od kilkudziesięciu lat. Zdajemy sobie sprawę, że tradycjonalistów nie przekonamy (i nie ma w tym nic złego). Mam jednak nadzieję, że część z Was udało nam się zainspirować do nowego spojrzenia na temat zegarków do garnituru. To jak? Wiecie już jaki zegarek do ganituru wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php