Dobre marki zegarków cz.3 „zegarek do 2000zł”

Porady, Zakupy, Zegarki

Dwa tysiące to już budżet, w którym naprawdę można poszaleć. Jeśli weźmiemy pod uwagę modele oparte o mechanizm kwarcowy to w naszym zasięgu są już w zasadzie wszystkie dostępne na rynku komplikacje. Gdy w kręgu naszych zainteresowań znajdują się automaty, również możemy liczyć znaczący skok jakościowy w porównaniu z niższymi, opisywanymi pułapami cenowymi. Do menu trafiają czasomierze wyposażone przykładowo we wskaźnik rezerwy chodu bądź rozbudowany datownik. Jaki więc zegarek do 2000 zł kupić? Jakie marki brać pod uwagę? Zapraszamy do lektury 😉

Dwójka i trzy zera to kwota za jaką można wejść w posiadanie znakomicie wykonanego zegarka bogatego w dodatkowe funkcjonalności. Szafirowe szkiełko i wysoka wodoszczelność nie stanowią już rarytasu i nie budzą takich emocji jak w niższych grupach cenowych. Jeśli w naszym kręgu zainteresowań znajdą się jedynie dobre marki zegarków, to zasadniczo nie musimy się już zastanawiać nad kompromisami, a możemy skupić się na wyselekcjonowaniu modelu, który nam się najbardziej podoba. Jaki więc zegarek do 2000 zł kupić?

Casio

Robię się przewidywalny, prawda? Po raz trzeci już marka Casio trafia do naszego zestawienia. Tym razem jednak nie zamierzam skupiać się na, skądinąd bardzo udanych, modelach z kolekcji Edifice czy też stylowych garniturowacach. Gdy mowa o widełkach 1000-2000zł, Casio błyszczy, jak diament w uchu kominiarza, za sprawą innej dobrze znanej serii. G-shocki(chyba nikt nie miał wątpliwości, że to właśnie o nich mowa) jakie możemy dostać za wspomnianą kwotę to prawdziwe survivalowe bestie, naszpikowane nowoczesnymi funkcjami i odporne na wszystkie tortury jakim chcielibyście je poddać.

W G-zegarkach za „dwójkę” możemy znaleźć takie cuda jak: synchronizacja radiowa, bateria słoneczna, barometr(rysujący wykresy zmian ciśnienia),termometr, wysokościomierz, kompas(wskazujący północ magnetyczną), synchronizacja bluetooth…A to wszystko przyprawione wodoszczelnością w (co najmniej) klasie 20 ATM. Jeśli dobre marki zegarków do ekstremalnych zastosowań leżą w kręgu Waszych poszukiwań, to możecie śmiało przestać czytać niniejszy wpis już teraz – król jest tylko jeden – Casio G-shock.

Zegarek CASIO G-SHOCK GW-9400-1ER Rangeman

Zegarek SPINNAKER Croft SP-SP-5058-11

Spinnaker

Wiele osób na całym pała szczerą miłością do masywnych, pozornie topornych i niezwykle efektownych zegarków nurkowych. Dobre marki zegarków typu diver często decydują się na specjalizację i zawężenie swojej oferty do jedynie tego rodzaju czasomierzy. Nie inaczej jest w przypadku Spinnakera. Ten, mało znany w Polsce brand już od lat produkuje bezkompromisowe „nurki”. W ofercie firmy znajdziemy znakomicie wykonane urządzenia swoją stylistyką nawiązujące do klasyków nurkowego gatunku. Każda z kolekcji Spinnakera to hołd dla znanych nurków bądź wynalazców mających swój wkład dla rozwoju eksploracji głębin.

Spinnakery to nie tylko efektowne horologia wykonane z dbałością o każdy szczegół (myślicie, że przesadzam? Weźcie do ręki dowolny produkt tego brandu a sami się przekonacie o czym mówię. To także w pełni funkcjonalne „divery” z powodzeniem sprawdzające się w trakcie zwiedzania głębin. Mechanizmy jakie trafiają tu pod dekle to jedynie sprawdzone konstrukcje, od takich producentów jak Seiko czy ETA. Mowa tu zarówno o mechanizmach kwarcowych jak i mechanicznych. Zegarek automatyczny do 2000 zł? Proszę bardzo! Z czystym sumieniem mogę polecić czasomierze Spinnaker’a tym z Was, którzy nie wyobrażają sobie noszenia innego zegarka niż stary, dobry „nurek”. Jeśli zastanawiasz się jaki zegarek do 2000 zł kupić, a divery są bliskie Twojemu sercu – Spinnaker może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Elysee

Niemcy mają w swoim portfolio liczne dobre marki zegarków, my pod lupę weźmiemy Elysee. Co charakteryzuje produkty tego brandu? Przede wszystkim solidność i niezawodność, a także niebanalny design mocno zakorzeniony w historii wyścigów samochodowych. Nie znajdziecie tu jednak zegarków, których tarcze przypominają choinki i przytłaczają ilością zbędnych elementów. Elysse stawia na czytelność i funkcjonalność, sportowe nawiązania są bardzo wysmakowane i nigdy nie zostaje przekroczona granica casualowej elegancji.

Użyte mechanizmy również nie budzą najmniejszych zastrzeżeń – to w większości japońskie, cenione konstrukcje. Komu polecam skierować swój wzrok w stronę produktów Elysee? Coś dla siebie z pewnością znajdą tu kobiety i mężczyźni poszukujący trwałych i bezwzględnie niezawodnych czasomierzy casualowych o wysmakowanej stylistyce. Jeśli odpowiada Ci stylistyka brandu, to możesz już zakończyć poszukiwania pod tytułem „jaki zegarek do 2000 zł kupić” – Elysee jest dla Ciebie 😉

Vratislavia Conceptum

I tym oto sposobem dochodzimy do pierwszego w zestawieniu polskiego producenta. Tak, tak – w kraju nad Wisłą również powstają czasomierze wysokiej klasy. Vratislavia Conceptum to względnie młody brand – jego początki sięgają zaledwie 2012 r – a mimo to zdążył już zaskarbić sobie grono wiernych użytkowników. Czego więc możemy spodziewać się po zegarkach z logo wrocławskiej firmy? Przede wszystkim jakości wykonania w niczym nie ustępującej japońskim i szwajcarskim konkurentom z tego przedziału cenowego. Vratislavia Conceptum korzysta z materiałów wysokiej klasy, a do wykończenia swoich produktów podchodzi bardzo poważnie. Pod deklami znajdziemy tu japońskie werki ze stajni Citizen Miyota. W ofercie brandu bez trudu znajdziemy zegarek automatyczny do 2000 zł.

Vratislavia inspiracje czerpie z architektury, historii oraz motoryzacji – za każdym zegarkiem stoi tu ciekawa historia. Wystarczy wspomnieć chociażby model Vratislavia Conceptum Avantgarde Sport, w którym frezowania na kopercie są nawiązaniem do sztukaterii wrocławskich kamienic. Wisienkę na torcie stanowi fakt, ze wszystkie czasomierze marki Vratislavia wypuszczane są na rynek w krótkich numerowanych seriach. Znacznie zwiększa to ich wartość kolekcjonerską. Jeśli zastanawiając się jaki zegarek do 2000 zł kupić, to Vratislavia stanowi tu bardzo mocną propozycję.

Zegarek męski Vratislavia Conceptum Form&Function LE100

Zegarek męski Vratislavia Conceptum Architekt Automatic

LIP

Czy wiecie co wspólnego mają ze sobą; Charles de Gaulle, Winston Churchill, Dwight Eisenhower i Bill Clinton? Wszyscy oni nosili zegarki jednego z najstarszych francuskich producentów zegarków – LIP’a. Nic więc dziwnego, że rozważając jaki zegarek do 2000 zł kupić, brand ten zdecydowanie warto brać pod uwagę. Co sprawiło, że tak wielu przywódców(z tego powodu LIP’y potocznie nazywane są „prezydenckimi zegarkami”) chętnie sięga po produkt tej marki? Obok niezaprzeczalnie wysokiej jakości wykonania i świetnych mechanizmów, francuski brand oferuje swoim odbiorcom niezwykły design, który nie sposób pomylić z żadną inną marką.

Nawet w najbardziej klasycznych, eleganckich modelach LIP’owi udaje się przemycić element francuskiego ducha. Sprawia to, że efekt końcowy jest czymś znacznie więcej, niż jedynie sumą części. Firmę LIP polecam zwłaszcza tym, dla których dobre marki zegarkowe obok jakości oferowanych urządzeń, muszą posiadać jeszcze bogatą historię i swój własny, firmowy styl. Jeśli na celownik bierzecie zegarek automatyczny do 2000 zł – Lip może okazać się idealnym wyborem.

Zegarek męski ELYSEE Start-Up 18010

Zegarek LIP Himalaya 671554

Seiko

Niezaprzeczalny król japońskich zegarków – Seiko pomimo uwzględnienia również w niższej grupie cenowej, dopiero tutaj rozwija skrzydła. Gdy do wydania mamy dwa tysiące złotych, w naszym zasięgu pojawiają się fenomenalne modele kwarcowe z linii Prospex, wyposażone w liczne, nowoczesne technologie, a także automatyczne zegarki z kolekcji Presage o niedoścignionym stosunku jakości do ceny.

Seiko nie korzysta z żadnych zewnętrznych rozwiązań. Wszystkie czasomierze pracują w oparciu o autorskie mechanizmy, co dodatkowo podkręca prestiż marki. Jest to jedna firm, których oferta jest tak bogata i różnorodna, że jej produkty mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

Jeśli powyższy tekst przypadł Ci do gustu sprawdź również:

Dobre marki zegarków cz.4 „zegarki od 2000zł w górę”

Dobre marki zegarków cz.2 „zegarki do 1000zł”

Dobre marki zegarków cz.1 „zegarki do 500zł”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php