Dobre marki zegarków cz.2 „zegarki do 1000zł”

Zakupy, Zegarki

W kolejnej części cyklu, kierowanego do osób zastanawiających się jakiej firmy zegarek kupić, przyjrzymy się markom operującym w zakresie 500-1000zł. Jest to o tyle ciekawy segment zegarkowego rynku, że stanowi on swoisty „entry level” dla wszystkich tych, którzy nie lubią chodzić na kompromisy i od swojego czasomierza wymagają bardzo dużo. Jeden tysiąc to już budżet, który pozwoli na zakup zegarka z licznymi komplikacjami, szafirowym szkłem i wysoką wodoszczelnością. Zarazem jest to również zakres cenowy najeżony pułapkami, nie brakuje firm oferujących, nie tanie przecież, urządzenia, jakościowo pozostawiające wiele do życzenia, poza wyglądem nie mające zazwyczaj nic do zaoferowania. Jaki więc zegarek do 1000zł warto wybrać?

Jak nie dać się złowić i przetrwać na tym polu minowym? Najprostszą metodą jest trzymanie się sprawdzonych marek. Jeśli jesteś zegarkowym laikiem, decydując jaki zegarek do 1000 zł kupić, dobrym posunięciem będzie z pewnością lektura tekstów podobnych do tego, który właśnie czytacie 😉 Gorąco zachęcam również do odwiedzania for internetowych poświęconym zegarkom – to prawdziwa kopalnia wiedzy. Dobra, dość ględzenia! Zaczynamy.

Vratislavia Conceptum – polski zegarek do 1000zł

Część z Was zapewne zdaje sobie sprawę, iż w naszym kraju produkowane są dobre jakościowo zegarki. Rodzimi producenci są zazwyczaj jednak utożsamiani ze znacznie wyższym, niż omawiany, pułapem cenowym. Dla wielu może więc być zaskoczeniem, ze również gdy obiektem poszukiwań jest zegarek do 1000 zł, można wejść w posiadanie polskiego produktu. Vratislavia Conceptum w cenie poniżej 1k PLN może zaoferować naprawdę dużo.

Niezależnie od tego czy polujemy na zegarek elegancki, czy też na coś o bardziej sportowym charakterze, w ofercie Vratislavia Conceptum powinniśmy znaleźć zegarek do 1000zł odpowiadający naszym wymaganiom. W kwestii jakości jest lepiej niż dobrze. Vratislavia bez wstydu mierzyć się może z dowolną marką z zadanego pułapu cenowego. Z większości takich starć wyjdzie jako zwycięzca. Nic w tym dziwnego – microbrandy z reguły są w stanie oferować znacznie wyższą jakość, niż masowo produkowana konkurencja, w tej samej cenie. Przeglądając ofertę Vratislavia Conceptum warto zwrócić szczególną uwagę na modele Chronograf WZ2/WZ3 (sportowe aviatory) oraz Form & Function (casualowo- eleganckie zegarki męskie).

Zegarek męski Vratislavia Conceptum Chronograf WZ.2

Zegarek męski Vratislavia Conceptum Form&Function LE200

CASIO – uniwersalny zegarek do 1000 zł

Już widzę jak część z czytelników z powątpiewaniem kręci głową. Przecież Casio to marka produkująca tanie zegarki i kalkulatory – wydawanie tysiąca polskich złotych na czasomierz tej marki nie ma sensu, prawda? Nie, nie prawda. Ten zasłużony japoński producent w naszym kraju niestety kojarzony jest przez wielu wyłącznie z najniższym segmentem zegarkowego rynku. Wynika to poniekąd z tego, że w latach ’80 zaczęły do Polski trafiać właśnie najprostsze, podstawowe modele Casio i właśnie przez ich pryzmat wielu odbiorców ocenia całą markę. Brand stworzony przez Tadao Kashio to jednak znacznie więcej niż proste, tanie urządzenia. Oferta firmy zaczyna się co prawda na kilkudziesięciu złotych ale kończy na kilkudziesięciu tysiącach za zegarek. Japończycy w zadanym pułapie oferują, casualowe modele z cenionej na całym świecie linii Edifice, zaawansowane (ale jeszcze nie topowe) G-shocki oraz dopracowane i sprawiające wrażenie znacznie droższych garniturowce.

Decydując jakiej firmy zegarek do 1000 zł kupić warto brać pod uwagę Casio. Zwłaszcza jeśli zależy nam na wysokiej jakości, trwałości i znakomitym wręcz stosunku jakości do ceny. O klasie japońskich czasomierzy najlepiej świadczy fakt, że można je nabyć z nawet 6-letnią gwarancją (bazowe 3 lata + możliwość przedłużenia o dodatkowe 3). Minusy? Tak naprawdę tylko jeden, ale za to dla wielu istotny. Casio nie jest marką prestiżową i czasomierzem tej firmy raczej na salonach furory nie zrobimy. Jeśli jednak rozpatrujemy dobre marki zegarków do 1000 zł, nie można jej pominąć.

Zegarek CASIO Edifice EFR-558DB-1AVUEF

Zegarek CASIO EFS-S540DB-1BUEF Carbon Dial

Pop-Pilot – lotniczy zegarek do 1000 zł

Ten bardzo mało znany w naszym kraju producent w pułapie cenowym 500-1000zł czuje się jak ryba w wodzie. Dysponując takim budżetem mamy dostęp do lwiej części oferty Pop-Pilot’a. Co dostajemy za nasze ciężko zarobione pieniądze? Jest tego sporo; markowe kwarcowe mechanizmy, wysoką wodoszczelność( pływanie jak najbardziej dozwolone), szafirowe szkło i niebanalny design. Warto nadmienić, że jak sama nazwa brandu wskazuje, mamy do czynienia z zegarkami typu „pilot”. Prosta, utylitarna forma została ożeniona z bogactwem barw, które potrafi przyprawić o zawrót głowy. Mimo iż niektóre z wariantów kolorystycznych na pierwszy rzut oka mogą dziwić, to granica kiczu nigdy nie została przekroczona. Jeśli nie wiesz jakiej firmy zegarek do 1000 zł kupić, a wysoko cenisz sobie zarówno jakość jak i ciekawy, przyciągający spojrzenia wygląd – rozważ Pop-Pilot’a – to marka, której zdecydowanie warto dać szansę.

Zegarek Pop-Pilot DXB

Zegarek Pop-Pilot SXM

AVI-8 – Inspirowany awiacją zegarek do 1000 zł

Kolejny brand w kraju nad Wisłą raczej słabo rozpoznawalny, a zarazem kolejny producent zegarków lotniczych. Rozpatrując dobre marki zegarków do 1000 zł nie można go jednak pominąć. Mocne strony „pilotów” od AVI-8 to; bardzo dobra jakość wykonania, wyjątkowy, niepowtarzalny wygląd, sensowna klasa wodoszczelności, liczne dodatkowe funkcje i niezawodność. Fani lotnictwa dodatkowo docenią liczne smaczki i nawiązania do legendarnych maszyn latających, którymi inspirowane są wszystkie modele tego producenta. Oferta AVI-8, pomimo mocno osadzonych w historii inspiracji, jest nowoczesna i nad wyraz atrakcyjna wizualnie. Niestety portfolio firmy skierowane jest głównie do mężczyzn, w tym przypadku Panie będą musiały obejść się smakiem. Jeśli jesteś pasjonatem lotnictwa możesz już przestać się zastanawiać jakiej firmy zegarek do 1000 zł powinien zagościć na Twym nadgarstku.

Zegarek AVI-8 Lancaster Bomber AV-4067-02

Zegarek AVI-8 Hawker Hurricane AV-4011-01

Orient – klasyczny zegarek do 1000 zł

Obok Casio to druga firma, która znalazła się również w tekście traktującym o polecanych markach w cenie do 500zł. Tym razem jednak możemy wybierać w najbardziej rozpoznawalnych modelach firmy. Garniturowo – casualowe bambino, nurkowe mako i dobrze u nas znane Multi—year calnedar’y jak najbardziej należą do menu gdy mamy do wydania 1000zł. Jak na markę o tak dużym doświadczeniu przystało, wszystkie zegarki wyposażone są w in-house’owe mechanizmy. W znakomitej większości będą to werki automatyczne, z których przecież Orient zawsze słynął.

Jakość i wykonania, wysmakowana stylistyka i niezawodność podparte latami doświadczenia sprawiają, że gdybym to ja zastanawiał się jakiej firmy zegarek do 1000 zł kupić – zdecydowałbym się właśnie na Orient’a. Warto zaznaczyć że japoński producent nie zapomniał też o płci pięknej. Oferta damskich czasomierzy jest tu nad wyraz bogata i urozmaicona. Wybierz Orienta jeśli Jeśli cenisz klasyczny design i ważne jest dla Ciebie by noszony przez Ciebie zegarek pochodził od marki z bogatą historią.

Zegarek ORIENT Bambino FAC0000CA0

Zegarek ORIENT Multi-Year Calendar FEU07005BX

Seiko

Przed wami weteran i spiritus movens kwarcowej rewolucji. Brand, który ongiś samojeden rzucił rękawicę Szwajcarii i wyszedł z tej batalii zwycięsko. Marka, której wkładu w obecny wygląd całej branży zegarmistrzowskiej nie sposób przecenić. Jedyne, niezastąpione Seiko. Jak już się zapewne domyśliliście po tym przydługim wstępie, darzę tego japońskiego producenta wyjątkowym uczuciem. Darujcie więc, że nie będę do końca obiektywny 😉 Co takiego ma Seiko do zaoferowania gdy obiektem naszych poszukiwań jest zegarek do 1000 zł

Ogromny wybór zegarków opartych o mechanizmy kwarcowe, czasomierze na autorskich werkach typu kinetic (hybryda pomiędzy mechanizmem kwarcowym a automatycznym). Do tego dochodzą jeszcze urządzenia zasilane baterią słoneczną. Moim zdaniem jednak, najbardziej apetyczny kąsek stanowi tu kolekcja Seiko 5. Te przystępne cenowo zegarki dostępne w ogromnej liczbie modeli i wariantów, już od lat stanowią synonim taniego, a zarazem niezawodnego automatu. Jeśli zastanawiasz się jakiej firmy zegarek kupić, ten japoński producent to jeden z pewniaków. Wkrótce marka Seiko trafi do oferty naszego sklepu.

1 komentarz do “Dobre marki zegarków cz.2 „zegarki do 1000zł””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php