Dobre marki zegarków cz.1 „zegarki do 500zł”

Porady, Zakupy, Zegarki

Pytanie o dobre marki zegarków z danego zakresu cenowego to jeden z najczęściej powtarzających się tematów maili jakie od was otrzymujemy. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom prezentujemy cykl artykułów o najlepszych, naszym zdaniem, markach zegarkowych z różnych pułapów cenowych. W pierwszym wpisie z serii przyjrzymy się brandom operującym w najpopularniejszym segmencie – zegarków do 500zł. Jakie więc są polecane marki zegarków w tej cenie?

No dobrze, ale co właściwie oznacza „dobra marka zegarków do 500zł”? Za podstawowe kryterium w niniejszym artykule obraliśmy stosunek ceny do oferowanej jakości. Gdy rozpatrujemy zegarki do 500zł musimy mieć świadomość, że dla producentów operowanie w tym zakresie jest tak naprawdę sztuką kompromisu. Zadany budżet nie pozwala na jednoczesne wyposażenie zegarka we wszystkie udogodnienia, wyszukane komplikacje bądź wykonanie go z materiałów najwyższej próby. Niestety coś musi być poświęcone na rzecz czegoś innego.

Czy oznacza to, że do 500zł nie kupimy porządnego zegarka? Nic bardziej mylnego(w końcu tekst ten przedstawia właśnie polecane marki zegarków z tego pułapu)! Wiele brandów doprowadziło sztukę kompromisu do rangi…sztuki 😉 , oferując produkty, w których wspomniane ustępstwa po prostu nie są odczuwalne. To właśnie umiejętne wyeksponowanie swoich mocnych stron i uczynienie braków niezauważalnymi decyduje o sukcesie w tym bardzo wymagającym zakresie cenowym. Jakie więc są polecane marki zegarków do 500zł?

CASIO

Gdy przy okazji powstawania niniejszego artykułu padło u nas hasło „dobra marka zegarków do 500zł” trzy z pięciu obecnych w pomieszczeniu osób, niemalże unisono odpowiedziało : Casio! (dla dociekliwych ; pozostałe dwie odpowiedzi to: „Czy ktoś widział moje żelki?” oraz coś po ocenzurowaniu brzmiałoby mniej więcej tak; „Motyla noga, ten niemiły oraz krnąbrny komputer znowu się zawiesił, oby jego i jego bliskich spotkało coś nieprzyjemnego!”) No cóż, nie ulega wątpliwości, że marka Casio to prawdziwa legenda i nie mogło jej w niniejszym zestawieniu zabraknąć.

Ten japoński gigant dzięki swojemu olbrzymiemu doświadczeniu nad wyraz sprawnie porusza się w tym bardzo wymagającym segmencie rynku. Tym co stanowi o wyjątkowości Casio jest z pewnością przebogate portfolio. Niezależnie od tego jakiego zegarka poszukujemy, Casio ma coś dla nas. Wszystko-odporny G-shock? Proszę bardzo! Modny zegarek w stylu retro? Jak najbardziej! Wodoszczelne urządzenie na basen? Ależ oczywiście! Naszym zdaniem Casio za sprawą olbrzymiego wyboru jaki oferuje swoim klientom, oraz wysokiej jakości okupionej mało dokuczliwymi ustępstwami jest najbardziej uniwersalną marką w całym zestawieniu rozpatrującym zegarki do 500 zł – po prostu pewniak.

Zegarek CASIO A164WA-1VES

Zegarek męski TIMEX Ranger TW4B16600

TIMEX

Gdy rozpatrujemy dobre marki zegarków do 500zł, tuż obok Casio, jednym tchem wymieniany jest jeszcze jeden gigant – amerykański Timex. Podobnie jak w przypadku Japończyków tu również mamy do czynienia z ponadprzeciętną różnorodnością oferowanych modeli. Tym co różni ofertę Timexa od Casio (gdy pod lupę bierzemy zegarki do 500zł) jest to, że zegarki rodem z USA są bardziej dopieszczone pod względem wykończenia i stylistyki. Ceną za świetny wygląd i wrażenie obcowania ze znacznie droższym zegarkiem, jest w tym przypadku duża powściągliwość w kwestii dodatkowych funkcji i specyfikacji technicznej.

Nie znajdziemy tu modeli wyposażonych w szafirowe szkło czy wodoszczelność na poziomie 200m. Z drugiej strony, większość modeli Timex’a posiada genialny firmowy system podświetlenia Indiglo. Naszym zdaniem wybór pomiędzy Timex’em i Casio ogranicza się do osobistych preferencji. Obydwa brandy to naprawdę dobre marki zegarków do 500zł, po prostu każda z nich priorytetyzuje inne aspekty swoich produktów. Wprowadzanie tu dystynkcji bimodalnej na linii lepsza-gorsza nie ma sensu – to dwie strony tego samego medalu. Złotego medalu w zawodach o miano najlepszej marki ,jeśli obiektem poszukiwań są dobre zegarki do 500zł

ORIENT

Japonia po raz drugi trafia w szeregi naszego mini zestawienia za sprawą Orient’a. Większość z was zapewne kojarzy tego producenta z kultowych modeli (na przykład garniturowy Bambino czy nurkowe Mako) z pułapu cenowego 1000-2000zł. Faktycznie, ten zasłużony producent rzadko bywa wspominany gdy na tapecie są dobre marki zegarków do 500zł. Orient nie zaoferuje nam oszałamiającego wyboru zegarków w tej cenie, ba można nawet powiedzieć, że oferta brandu jest tu raczej uboga. Wszystko to jednak przestaje mieć znaczenie, gdy tylko zdamy sobie sprawę z tego co firma założona przez Shogoro Yoshidę wprowadza do menu. Mowa oczywiście o inhouse’owych mechanizmach automatycznych. Tak, tak mówimy tu o pełnoprawnym automacie od uznanego producenta z długą, bogatą historią, który możemy nabyć za mniej niż 500zł.

W czym tkwi haczyk – zapewne zapytacie? Haczyk jest w tym przypadku malutki i niezbyt bolesny – chodzi o bransolety. W zegarkach automatycznych Orient’a z omawianego zakresu cenowego oszczędzono jedynie na nich, a konkretnie zamiast litych ogniw wykorzystano tzw. „blaszaną składankę”. Naszym zdaniem nie jest to dotkliwa cena posiadania świetnego mechanizmu – bransoletę można albo zmienić na inną (lub nawet zastąpić ją skórzanym paskiem)czy też po prostu nauczyć się doceniać jej niższą wagę w porównaniu do litych/pełnych krewniaczek. Jeśli szukamy automatu, a pod lupę bierzemy zegarki do 500zł Orient będzie świetnym wyborem.

Zegarek Damski Adriatica Quartz A3633.921MQ

Zegarek ORIENT Automatic Classic Gents FEM0401SK9

ADRIATICA

Gdy rozpatrujemy dobre marki zegarków do 500zł raczej nie kierujemy swojego spojrzenia w stronę Szwajcarii, wszak horologia wywodzące się z tego górzystego państwa słyną raczej z wyśrubowanych norm jakościowych, a nie z przystępnej ceny. Adriatica to Szwajcarski producent, który ma coś do powiedzenia również w segmencie nieco tańszych czasomierzy. Na co możemy liczyć kupując Adriaticę w omawianym zakresie cenowym? Przede wszystkim na sprawdzony szwajcarski mechanizm gwarantujący wysoką dokładność chodu i łatwość ewentualnego serwisowania. Na wzmiankę zasługują również wygodne, świetnie wykonane skórzane paski. Z jakimi kompromisami musimy się liczyć? Jako że rozpatrujemy zegarki do 500zł nie mamy co liczyć na komplikacje inne niż datownik. Atrakcje pokroju wskaźnika 24-godzinnego czy chronografu Adriatica zarezerwowała dla droższych modeli. Nie zmienia to jednak faktu, że dla osób poszukujących niedrogiego szwajcara jest to marka warta rozważenia.

Cluse

Gdy na celowniku mamy dobre marki zegarków do 500zł, pominięcie holenderskiego Cluse byłoby grzechem. Tak wiem, jest to marka modowa – cóż jednak z tego, skoro gdy idzie o jakość wykonania Cluse nie ustępuje swoim „zegarkowym” konkurentom. Co więc oferuje holenderski producent jeśli przedmiotem naszego zainteresowania są zegarki do 500zł? A no całkiem sporo. Wybór różnych modeli jest tu naprawdę bogaty. W lepszej sytuacji są co prawda Panie gdyż w cenie do 500zł mogą wejść w posiadanie znakomitej większości zegarków sygnowanych logo Cluse. Ale i Panowie nie mają powodu do narzekań – czasomierze z linii Aravis (łapiącej się do zadanego budżetu) to piękne i uniwersalne zegarki. warto nadmienić , że wszystkie zegarki Cluse są bardzo podatne na zmiany pasków – potrafią one w ich przypadku wnieść naprawdę wiele. Sam producent zresztą zachęca do zabawy i eksperymentów w tej materii, poprzez zastosowanie systemu szybkiej zmiany paska.

Zegarek CLUSE Aravis CW0101501004

Zegarek CLUSE Aravis CW0101501008

LORUS

Tak, tak – mamy w zestawieniu trzeciego już Japończyka. Ta popularna w naszym kraju marka należy do inicjatora kwarcowej rewolucji – Seiko (obydwie te marki już wkrótce będą dostępne na naszej stronie). Lorusa cenimy przede wszystkim za ogromny wachlarz zróżnicowanych stylistycznie modeli oraz dobre jakościowo mechanizmy. Zwłaszcza fani masywnych męski chronografów na bransoletach oraz minimalistycznych damskich czasomierzy poczują się w ofercie Lorusa jak w domu. Aby umożliwić zaaplikowanie ciekawych funkcji, spotykanych zazwyczaj w droższych konstrukcjach producent postanowił wyposażyć swoje dzieła w zaledwie znośne paski i bransolety. Osobiście uważam, że jest to najlepsza możliwa forma cięcia kosztów, wszak paski i tak ulegają zużyciu i są z czasem wymieniane – my zostajemy zaś z zegarkiem o jakości wyższej niż sugerowałaby jego cena. Uważamy więc, że tekst „dobre marki zegarków do 500zł” bez Lorusa nie mógłby się obejść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php