Sekonda – czas w angielskim wydaniu

Marki zegarków, Zegarki

Anglia nie jest raczej krajem, który jako pierwszy przychodzi do głowy gdy pomyślimy o zegarkach, ba, zapewne nie znajdzie się nawet w pierwszej piątce. Nie oznacza to jednak, że Brytyjczycy w kwestii czasomierzy nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Od lat na całym świecie dostępne są produkty marki, która wywodzi się z kraju Big Bena i piętrowych autobusów. Sekonda, bo to o niej mowa, mimo bardzo długiej obecności na światowym rynku do Polski trafiła względnie niedawno, dlatego podejrzewam, że część z Was słyszy o niej po raz pierwszy. Przyjrzyjmy się więc tej najpopularniejszej na Wyspach Brytyjskich marce zegarkowej.

Brand Sekonda powstał w roku 1966. W swych początkach marka nie zajmowała się produkcją oferowanych przez siebie zegarków. Pierwsza sprzedawana przez Brytyjczyków kolekcja była czymś w rodzaju rebrandu rosyjskich czasomierzy. Proszę się nie krzywić na myśl o rosyjskich zegarkach , gdyż były to czasy, w których horologia zza naszej wschodniej granicy prezentowały naprawdę dobrą jakość i nie miały nic wspólnego z tym, co w późniejszym okresie można było nabyć na każdym polskim bazarze czy targowisku. Mechaniczne zegarki z logo Sekonda na tarczy szybko zyskały w Anglii bardzo dużą popularność. Duży sukces był wypadkową dwóch czynników: wysokich standardów opieki gwarancyjnej i pogwarancyjnej (w tym Sekonda naprawdę wyprzedziła swoje czasy i mało która ówczesna marka mogła na tym polu stawać z nią w szranki) oraz niebywale innowacyjnej kampanii reklamowej.

Zegarek SECONDA Editions 2138

Zegarek SECONDA Editions 2470

Ciężki dla wszystkich producentów zegarków okres kwarcowej rewolucji Sekonda zniosła zaskakująco dobrze i szybko odnalazła się w nowej, kwarcowej rzeczywistości. W tym okresie właśnie, produkcja czasomierzy brytyjskiego brandu przeniesiona została do Hong Kongu (z zachowaniem wysokich standardów produkcji i kontroli jakości), a marka wprowadziła do swojej oferty modele oparty o nowy typ mechanizmów. Okazało się to słuszną decyzją i pod koniec lat ‘70 Sekonda sprzedawała milion zegarków rocznie stając się tym samym marką numer jeden w Wielkiej Brytanii (tą pozycję utrzymuje po dziś dzień). Ponownie wielki wpływ na sukces, obok przystępnej ceny i niezawodności miała błyskotliwa i humorystyczna kampania reklamowa. Na szczególną uwagę zasługuje, kultowa już reklama z 1986r, w której zegarki rozjeżdżane są walcem. Tak, wiem że dużo miejsca poświęcam reklamom Sekondy,jednak jako osoba wychowana na Monthy Pythonie i Benny’m Hill’u nie mogę nie docenić angielskiego poczucia humory, którym one wręcz ociekają 😉

W roku 1991 Sekonda, jako odpowiedź na zwiększające się wymagania klientów ponownie zaostrzyła swoje i tak wysokie standardy, zarówno w kwestii jakości, jak i obsługi klienta stając się tym samym niedoścignionym wzorem dla wielu światowych marek z segmentu „zegarków popularnych”. Wtedy też marka zaczęła korzystać w swoich produktach z mechanizmów japońskich – stan ten utrzymuje się do dziś sprawiając, że Sekonda stanowi godnego rywala dla swoich bezpośrednich konkurentów: Casio i Timex’a.

Dziś angielski producent nieustannie rozbudowuję swoją ofertę. Niezależnie czy szukamy zegarka eleganckiego, sportowego, wieczorowego czy casualowego – Sekonda ma coś dla nas. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Brytyjczycy bardzo dbają by oferowane produkty były zgodne z obecnymi trendami modowymi, czyniąc tym samym z Sekondy godnego konkurenta nie tylko dla firm zegarkowych, ale i producentów z segmentu „fashion”. Zmianie nie uległy wyśrubowane standardy opieki gwarancyjnej, pozostając niezmiennie punktem odniesienia dla innych marek.

Zegarek SECONDA Chronograph 1157

Zegarek SECONDA Chronograph 1649

Jeśli więc rozglądacie się za niedrogim zegarkiem, za którym stoi długa tradycja doświadczonej marki, który swoją jakością dorównuje amerykańskiej i japońskiej konkurencji, a stylistyką nie odstaje od produktów z portfolio sławnych projektantów – możecie zakończyć swoje poszukiwania. Sekonda jest dla Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php