Diesel On Full Guard 2.5 -smartwatch męski na wskroś

Moda i styl, Zakupy

W świecie inteligentnych zegarków w kwestii designu i stylistyki od lat panuje stagnacja. Modele proponowane przez firmy specjalizujące się w elektronice, oferują świetne parametry techniczne , jednak jeśli chodzi o wygląd są po prostu nudne. Naturalnym wyborem dla osób ceniących wyszukany wygląd są więc smartwatche z portfolio któregoś z brandów modowych. Niestety na tym polu z kolei, jeszcze do niedawna, nie mogliśmy liczyć na funkcjonalność choćby zbliżoną do ich bardziej technologicznie zaawansowanych kuzynów. I wtedy wchodzi on – Diesel On Full Guard 2.5, cały na biało…

Smartwatche z pod znaku Diesla od czasu swojej pierwszej edycji stanowiły powiew świeżości w skostniałym rynku inteligentnych zegarków. Bynajmniej nie ze względu na funkcje. Po prostu były to pierwsze naprawdę męskie smartwatche. Masywne stalowe koperty, agresywna stylistyka, ciężkie bransolety i grube skórzane paski – to wszystko przemawiało do mężczyzn na całym świecie, znudzonych bardzo zachowawczym, ocierającym się o unisex designem urządzeń z oferty gigantów elektroniki. Z czasem jednak wymagania odbiorców zaczęły rosnąć i okrojona funkcjonalność nie mogła być dłużej akceptowana. Naprzeciw potrzebie stworzenia smartwatcha zarówno funkcjonalnego jak i niebanalnego wizualnie wychodzi najnowsza odsłona zegarków Diesel On Full Guard 2.5.


Diesel Full Guard 2.5 Brown Leather DZT2009

Nowe Diesel’e z pewnością nie są zegarkami dla każdego, a to ze względu na średnicę koperty 47 mm. Nie podlega jednak wątpliwości , że zaznaczą one swoją obecność na nawet największych nadgarstkach. Full Guard 2.5 to wizualnie pełnoprawny zegarek Diesel’a, dopóki nie aktywujemy wyświetlacza trzeba naprawdę wprawnego oka by zdać sobie sprawę że mamy do czynienia ze smartwatch’em. Koperta jest masywna i bogata w detale. Jakość wykonania tego elementu przywodzi na myśl zegarki zdecydowanie droższe – za to Diesel’owi należą się brawa.


Diesel Full Guard 2.5 Brown Leather DZT2009

Jeśli chodzi o funkcjonalność to mamy do czynienia z pełnokrwistym smartwatch’em. Znajdziemy tu między innymi:

  • moduł NFC dzięki któremu możemy korzystać z płatności zbliżeniowych
  • pulsometr (zaskakująco precyzyjny)
  • wbudowany moduł GPS umożliwiający korzystanie z nawigacji nawet wtedy gdy telefonu nie mamy ze sobą (przydatne zwłaszcza w czasie treningu pod gołym niebem)
  • ekran wykonany w technologii Amoled o rozdzielczości 400×400 (rewelacyjny kontrast, czernie i zagęszczenie pikseli)
  • pełną integrację z asystentem Google

Diesel Full Guard 2.5 Black Leather DZT2008

W tej beczce miodu znajdziemy niestety również łyżkę dziegciu. Bateria Diesel On Full Guard 2.5 mogłaby być pojemniejsza, tym bardziej że rozmiar koperty na to pozwala. Nie zrozumcie mnie źle – zastosowany akumulator nie jest zły. Spokojnie wystarcza na pełny dzień pracy zegarka przy korzystaniu z dodatkowych funkcji (a tych jest dużo), zaś przy ograniczeniu GPS i pulsometru możemy liczyć na dwa dni działania. To taki sam wynik jaki uzyskuje większość inteligentnych zegarków. Po prostu widząc piękną, dużą kopertę oczekiwałem równie dużej baterii.

Kwestia baterii jest jednak jedynie detalem który nie zaburza bardzo pozytywnych wrażeń jakie Diesel On Full Guard 2.5 oferuje. Żaden inny smartwatch nie oferuje tak rasowego, męskiego wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności. Na tym polu Diesel po prostu nie ma konkurencji. Dodatkowym atutem jest system szybkiej zmiany pasków pozwalający na błyskawiczne dopasowanie zegarka do swoich aktualnych potrzeb.

SmartWatch Diesel Full Guard 2.5 Black Leather DZT2008

SmartWatch Diesel Full Guard 2.5 Brown Leather DZT2009

Najmłodsze dziecko Diesla jest w naszym odczuciu produktem udanym i przemyślanym, skierowanym do dokładnie sprecyzowanej grupy odbiorców. Nie można mieć zastrzeżeń do jakości wykonania i funkcjonalności tych smartwatch’y. Są to naszym zdaniem najlepsze propozycje dla mężczyzn szukających nowoczesnego inteligentnego zegarka, który jednocześnie nie idzie na kompromis w kwestii wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php