Michael Kors Acces – bardziej smart niż myślisz

Moda i styl, Nowe, warte uwagi, Zegarki

Pierwsze edycje inteligentnych zegarków sygnowanych przez Michaela Korsa zostały bardzo dobrze przyjęte przez odbiorców na całym świecie. Nie były jednak pozbawione wad, firma wsłuchiwała się jednak w głosy swoich klientów i z edycji na edycję wprowadzała ulepszenia, poprawki, oraz nowe funkcje. Niedawno do sklepów trafiła najnowsza generacja smartwatch’y Michael Kors Acces. Czy stanowią one dobrą alternatywę dla produktów oferowanych przez marki specjalizujące się w elektronice?

Stary, nowy wygląd

Na pierwszy rzut oka, różnice w kształcie koperty podstawowego modelu z linii nowych smartwatch’y (Michael Kors Acces MKT5045) w porównaniu z najbardziej popularnym (oraz spójnym z nim stylistycznie) przedstawicielem wcześniejszych serii – Michael Kors Acces MKT5001 są niewielkie. Pierwszym co zauważymy są dwa dodatkowe przyciski, nieobecne w starszym modelu. Mocowania bransolety są smuklejsze i nadają całości bardziej kobiecego charakteru. Najbardziej istotną zmianą jest jednak średnica koperty, w nowym Access’sie wynosi ona 41 mm, czyli zegarek zmalał o prawie 3mm. To bardzo słuszny kierunek, zegarek teraz mieści się bez problemu na drobniejszych kobiecych nadgarstkach i sprawia wrażenie mniej masywnego.

Nie koperta zdobi zegarek

W przypadku inteligentnych zegarków ważniejsza od wyglądu jest jednak ich funkcjonalność. Na tym polu nowa odsłona serii smartwatch’y Michael Kors Acces błyszczy najbardziej – progres w stosunku do starszych modeli jest bardzo odczuwalny. Zegarek posiada wszystko co współczesny smartwatch mieć musi.;

GPS– smartwatch’e Michael Kors Acces wyposażono we wbudowany odbiornik GPS. Jest to o tyle istotne, że umożliwia nam korzystanie z tej funkcjonalności, nawet gdy nie mamy ze sobą telefonu. Sprawdza się to wyśmienicie w czasie treningów itp.

SmartWatch MICHAEL KORS ACCESS Runway Rose Gold Silicone MKT5055

SmartWatch MICHAEL KORS ACCESS Runway Gold and Silicone MKT5053

Pulsometr – co prawda obecność tego sensora stała się już standardem, na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że dokonywane przez niego pomiary są dokładniejsze niż we wcześniejszych odsłonach. Oczywiście nie jest to urządzenie pomiarowe klasy medycznej i w dalszym ciągu trzeba liczyć się z pewnym marginesem błędu. Niemniej jednak, dokładniejszy pulsometr czyni ze smartwatch’y Michael Kors Acces idealnych towarzyszy treningów.

NFC– producent zadbał również o wyposażenie swojego dziecka w moduł NFC wraz c całym dobrodziejstwem inwentarza. Jego obecność na pokładzie, to przede wszystkim możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych, samym tylko zegarkiem. Wygody z tego wynikającej nie sposób przecenić. Koniec z szukaniem w torebce portfela gdy stoimy przy kasie a za naszymi plecami rośnie kolejka – wystarczy przyłożyć do czytnika zegarek!

Wbudowany mikrofon – obecność tej, zdawałoby się podstawowej, funkcjonalności wcale nie jest w dzisiejszych czasach rzeczą oczywistą. Owszem, na ulicy bądź w innym głośnym miejscu mija się to z celem, sprawdzi się za to doskonale gdy mamy zajęte ręce a musimy wykonać, czy też odebrać połączenie. Inicjowanie połączeń jest tym prostsze, że obecność mikrofonu daje nam dostęp do komend głosowych z pod szyldu „Ok Google” .

Wodoszczelność – smartwatch Michael Kors Acces wykonano w klasie wodoszczelności 3 ATM. Nie pozwala to co prawda na pływanie w zegarku, ale stanowi swego rodzaju polisę na wypadek przypadkowego zamoczenia zegarka. Nagły atak deszczu w trakcie treningu pod gołym niebem, nie będzie powodował stanu przedzawałowego i panicznego poszukiwania schronienia, przy jednoczesnych próbach osłonięcia nadgarstka 😉

SmartWatch MICHAEL KORS ACCESS Runway Silver MKT5044

SmartWatch MICHAEL KORS ACCESS Runway Gold MKT5045

Ekran Amoled –producent na szczęście nie zdecydował się na zwiększenie rozdzielczości ekranu (przy niewielkim rozmiarze wyświetlacza nie byłoby to zauważalne, a wskaźnik naładowania kurczył by się znacznie szybciej). W zamian użyto tu ekranu wykonanego w technologii amoled dzięki czemu patrzenie na wyświetlacz smartwatch’y Michael Kors Acces to czysta przyjemność. Kontrast jest świetny, a czernie idealnie czarne. Pociąga to za sobą jeszcze jedną zaletę, której nie sposób przecenić. W ekranach amoledowych piksele na których wyświetlany jest kolor czarny nie są aktywne, ergo nie pobierają energii z baterii. Stosując tarcze o czarnym tle możemy więc dodatkowo wydłużyć czas pracy urządzenia.

To oczywiście nie wszystkie możliwości jakie oferuje kolekcja smartwatch’y Michael Kors Acces. Znajdziemy tu między innymi: wydajny procesor Qualcomm, 512 MB RAMU, 4GB pamięci na dane użytkownika, energooszczędny Bluetooth 4.1, akcelerometr, żyroskop, czujnik oświetlenia…. Powiedzmy po prostu, że możliwości są olbrzymie. Tym co może okazać się najbardziej kuszącym, dla osób szukających inteligentnego zegarka, jest fakt, że dzięki nowym, bardziej kompaktowym rozmiarom oraz kompilacji wcześniej opisanych funkcji, Smartwatch Michael Kors Acces stanowi nareszcie bardzo sensowną alternatywę dla nudnych wizualnie zegarków sportowych. To modele, które jak żadne inne łączą świat mody i sportu w jednym poręcznym urządzeniu. Profesjonalni sportowcy oczywiście pozostaną przy modelach stricte sportowych (i słusznie), ale dla amatora funkcjonalność jaką oferują Michael Kors Acces jest bardziej niż wystarczająca.

Nowe szaty cesarza

W kolekcji smartwatch’y Michael Kors Acces obok wspominanego już modelu MKT5045 znajdziemy również:

MKT5044 – będący po prostu srebrną wersją MK5045

MKT5053– model o bardziej wieczorowym charakterze, dzięki skórzanemu paskowi (wspominałem,że wszystkie smartwatch’e Michael Kors Acces wyposażone są w system szybkiej zmiany pasków? ) odnajdzie się zarówno w casualowych jak i wieczorowych stylizacjach.

MKT5055-to najbardziej biżuteryjny ze wszystkich Acces’ów jest to zasługą wysadzanego kryształkami bezela w barwie różowego złota. Różowo-pastelowy pasek dodatkowo potęguje wrażenie zegarka niezwykle subtelnego i kobiecego.

Niezależnie od modelu, smartwatch’e Michael Kors Acces mogą bez wstydu rywalizować z produktami marek specjalizujących się w elektronice. Piszę to jako osoba która początkowo bardzo sceptycznie podchodziła do inteligentnych zegarków produkowanych przez marki modowe. Zgadza się, Acces’y są aż tak udaną serią 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php