Sposoby noszenia zegarka

Porady

Jak nosić zegarek? To pytanie, które bardzo często za sprawą naszych klientów do nas powraca. Niestety udzielenie na nie jednoznacznej odpowiedzi jest w zasadzie niemożliwe. Owszem, istnieją pewne wytyczne , mają one jednak charakter zasad praktycznych a nie sztywnych reguł. Przyjrzyjmy się więc sposobom noszenia zegarków naręcznych.

Prawa czy lewa?

Pytanie, czy powinniśmy nosić zegarek na prawej ręce, czy też na lewej jest już w swoich założeniach błędnie sformułowane. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Co więc ma znaczenie gdy decydujemy jak nosić zegarek? Otóż tym co faktycznie powinno rzutować na wybór nadgarstka, na którym zagości czasomierz jest to, która ręka jest w naszym przypadku dominującą. Zasada jest prosta – zegarka nie zakładamy na rękę dominującą. Leworęczni powinni raczej nosić zegarek na prawej ręce a praworęczni na lewej. Wynika to z tego, że zegarek noszony na ręce dominującej jest znacznie bardziej narażony na wszelkiego rodzaju obicia, stłuczenia, otarcia. Nawet jeśli wydaje nam się że ten problem nas nie dotyczy, wystarczy na jeden dzień przełożyć czasomierz na rękę dominującą aby boleśnie przekonać się jak łatwo wtedy o uszkodzenie swojego cacuszka. Niestety taki stan rzeczy może powodować pewne problemy dla osób leworęcznych. Znakomita większość zegarków produkowana jest z myślą o noszeniu na lewym nadgarstku, co czyni korzystanie z koronki, przycisków, dodatkowych funkcji mało intuicyjnym, jeśli założymy taki czasomierz na prawą rękę. Jest to jednak w dużej mierze, po prostu kwestią przyzwyczajenia do nieco okrężnego sposobu obsługi zegarka. Warto wspomnieć że na rynku pojawiają się czasem modele dedykowane osobom leworęcznym (koronka znajduje się wówczas po lewej stronie), są to jednak rzadkie przypadki i zazwyczaj produkty takie są zauważalnie droższe od swoich praworęcznych odpowiedników.

Zegarek CASIO A168WEM-7EF

CLUSE
La Tétragone
Gold Scarlet Red
CL60009

Wewnętrzna czy zewnętrzna strona nadgarstka?

Istnieje grupa użytkowników zegarków, która swoje czasomierze preferuje mocować po wewnętrznej stronie nadgarstka (niezależnie czy nosimy zegarek na prawej czy lewej ręce). Jest to zazwyczaj podyktowane względami praktycznymi. Przy wielu aktywnościach fizycznych taki sposób zakładania zegarka pozwala dodatkowo zabezpieczyć go przed stłuczeniem/uszkodzeniem. Nawet gdy z zazwyczaj, decydując jak nosić zegarek, zakładamy go w standardowy sposób, warto rozważyć przełożenie go na wewnętrzną stronę jeśli wybieramy się przykładowo na siłownię. Coraz częściej jednak o zapięcie zegarka po wewnętrznej stronie decydują aspekty stricte estetyczne. Przykładowo gdy nasz czasomierz zawieszony jest na wielobarwnym pasku typu NATO, pozwala to na dodatkowe wyeksponowanie walorów paska, dając bardzo ciekawy efekt (zwłaszcza w połączeniu z inną noszoną na nadgarstku biżuterią – bransoletki itp.).

Inne sposoby

Turyści i fani pieszych wycieczek, gdy stają przed decyzją jak nosić zegarek bardzo często decydują się na przypięcie go do pasków plecaka. Ma to swoje niezaprzeczalne zalety. Po pierwsze, taki sposób noszenia zegarka pozwala uniknąć zmęczenia nadgarstka. Po drugie, w przypadku czasomierzy wyposażonych w termometr zapewnia dokładność wskazań, które przy noszeniu zegarka na prawej bądź lewej ręce mogą być zakłamywane przez ciepłotę ciała. W przypadku wielu zegarków o przeznaczeniu sportowym możliwe jest też zapięcie ich na odzieży (nawet na kurtce bądź piance nurkowej) właśnie w tym celu w czasomierzach z linii G-shock stosowane są paski o bardzo dużym maksymalnym obwodzie.

Jak nosić zegarek

Wszystko co właśnie przeczytaliście to jednak tylko i wyłącznie wskazówki.
Nie musimy ograniczać się do noszenia zegarka na prawej bądź lewej ręce. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie by zegarek przymocować do rzemienia i zawiesić na szyi albo też przytwierdzić go do kostki 🙂 Noszenie zegarka ma nam sprawiać przyjemność i zdecydowanie powinniśmy w tej kwestii zaufać sobie. Decydując jak nosić zegarek nie zapominajmy jednak aby korzystanie z jego podstawowej funkcji w dalszym ciągu było dla nas intuicyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php