Zegarek dla seniora

Porady, Zakupy

Gdy ze względu na wiek zaczynamy mieć problemy ze wzrokiem korzystanie z zegarka może okazać się problematyczne, a dawniej lubiany dodatek okazuje się bolesnym przypomnieniem o gorszym niż dawniej działaniu tego zmysłu. Czy oznacza to że musimy sięgać po okulary za każdym razem gdy chcemy poznać aktualną godzinę, a może powinniśmy w ogóle zrezygnować z noszenia na naszym nadgarstku czasomierza? Nic z tych rzeczy! Wiele marek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom seniorów proponując modele o bardzo dobrej czytelności .

Poszukując zegarka o wysokiej czytelności warto zwrócić uwagę na ofertę marki TIMEX. Znajdziemy tu wiele modeli o bardzo dużym kontraście tarczy, zarówno męskich jak i damskich. Na uwagę zasługuje fakt że w portfolio tego amerykańskiego producenta obecne są niewielkie modele damskie o nad wyraz czytelnych cyferblatach – jest to rzadkość. Prawdziwą wisienkę na torcie stanowi jednak firmowa technologia podświetlania tarczy – indiglo dzięki której godzinę bez problemu sprawdzimy nie tylko za dnia ale i po zmroku.

TIMEX Easy Reader T20411

TIMEX Allied TW2R46800

Następny przystanek to francuski LIP, w ofercie tego wiekowego brandu warto zwłaszcza zwrócić uwagę na piękne, klasyczne modele z linii Himalaya oraz General De Gaulle. To świetny dowód na to że dla czytelności i łatwości odczytu nie musimy poświęcać wysmakowanego i ponadczasowego wyglądu.

Jeśli pałamy szczerą miłością do czasomierzy opartych o mechanizm automatyczny japońska marka Orient powinna znaleźć się w kręgu naszych zainteresowań. Na uwagę zasługuje zwłaszcza legendarna już linia bambino. To piękne, minimalistyczne urządzenia, świetnie sprawdzające się jako zegarek dla seniora, a poza tym kawałek bogatej historii marki, który możemy nosić na naszym nadgarstku. Jeszcze to niesamowite tykanie…

Szwajcarska marka Adriatica to również odpowiedni kierunek poszukiwań, zwłaszcza gdy obiektem naszych zainteresowań jest czytelny, damski zegarek dla seniora . Wybór jest bardzo bogaty a jakość wykonania zdecydowanie wysoka. Do tego dochodzi przyzwoity poziom wodoszczelności i wyszukana stylistyka.    

Adriatica Quartz A8269.1253Q

Adriatica Quartz A3646.5214Q

Gdy obok łatwości odczytu priorytetem jest wygoda, ciężko znaleźć lepszą propozycję niż marka Pop Pilot. Większość modeli tego producenta zawieszono na paskach typu NATO, a co za tym idzie komfort noszenia jest na fenomenalnym poziomie. To jedne z najbardziej uniwersalnych, codziennych zegarków przyjaznych seniorom, dostępnych na rynku.

Dokonując zakupu zegarka dla seniora, pamiętajmy jednak że najważniejsze jest byśmy w naszym nowym zegarku czuli się dobrze. Ilość dostępnych czasomierzy jest dziś ogromna i nawet poszukując urządzenia w którym nadrzędną cechą jest czytelność, nie musimy iść na żadne kompromisy w kwestii wyglądu czy wygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

single.php